27/04/2011

Nikon D3100 göz alıcı kırmızı modeli ile karşınızda

50mm sabit odak uzaklığıyla f /1.8 hızlı ve keskin lens

TOKYO - Nikon kurumu FX format dijital SLR makineleriyle uyumlu AF-S NIKKOR 50mm f/1.8G lensin piyasaya sunulduğunu bildirmekten mutluluk duyar.

AF-S NIKKOR 50mm f/1.8G lens, ancak sabit odak uzaklığı olan bir lensin makul bir fiyatla sunabileceği üstün kaliteye sahiptir. Yeni optik tasarımı ile f/1.8 maksimum diyafram açıklığına sahip lenste ışığın yeterli olmadığı ortamlarda bile yüksek görüntü kalitesi sunan asferik bileşenler kullanılmıştır.

Üründe yeralan Silent Wave Motor (SWM) ile otofokus sessiz yapılır. SWM aynı zamanda D5100 ve D3100 gibi gövdesinde otofokus motoru olmayan giriş seviyesi Nikon DX-format dijital SLR makinelerle de otofokus özelliğinin kullanılabileceği anlamına gelir.

1. Hızlı ve keskin, 50mm sabit odak uzaklığıyla f/1.8 lens 50mm odak uzaklığı ve f/1.8 diyafram açıklığı ile istenen durumlarda hoş bir fluluk yaratılabileceği gibi lens, an fotoğrafları ve manzara çekimleri için çok uygundur. Bu lens Nikon DX-format dijital SLR bir makine ile kullanıldığında etkin görüş açısı 75mm odak uzaklığı olan bir lensin görüş açısına eşittir.

2. Yeni optik tasarım asferik bileşeni ile üstün kalitede görüntü sunar>

3. Silent Wave Motor (SWM) sayesinde otofokus işlemi sıradışı bir sessizlikte yapılır.

4. İki odaklama modu bulunur, M/A (manueli geçersiz bırakır) ve M(manuel).

5. Ebatları ve ağırlığı lensi çok kullanışlı yapar