Nikon Imaging | Türkiye | Europe

Nikon D3400 - Karanlıkta Fındıkkıran

Nikon, fotoğraf çekmeye yeni başlayanlara yönelik DX biçimli D-SLR, yeni Nikon D3400'ün yüksek kaliteli resimler çekip anında paylaşmayı nasıl da kolay kıldığını göstermek üzere, özel bir çekimde Melissa Chapski ve dans fotoğrafçısı Laurent Liotardo ile ortaklaşa çalıştı.

#karanlıktaD3400 ile dünyaca ünlü yılbaşı klasiğinin Melissa tarafından sergilenişini ve Amsterdam'da bulunan De Brakke Grond sahnesinin eşsiz bir fotoğraf çekimi için geçirdiği dönüşümü görün.

Nikon D3400 düşük ışıkta fotoğraf çekimi | Karanlıkta "Sugar Plum Fairy" Dansı

Nikon, Fındıkkıran'ın "Dance of the Sugar Plum Fairy" performansını sunar

Laurent Liotardo

Aslen Fransa'nın güneyindeki Marsilya kentinden olan ve şu anda Londra'da yaşayan Laurent, 10 yılı aşkın geçmişiyle; dans, film ve düğün fotoğrafçılığı dallarında uzmanlaşmış bir profesyonel fotoğrafçıdır.

Laurent’in fotoğrafçılık tutkusu, başlıca ilham kaynağı olan bale ile perçinlenmiştir. 17 yaşından beri profesyonel anlamda bale ile uğraşan Laurent, halen birlikte sahne aldığı İngiliz Ulusal Bale Topluluğu'na katılmak için 2003 yılında Birleşik Krallık'a gelmesinden önceki kariyerinde, Fransa'nın tüm şehirlerinde performans sergilemiştir. Başta D810, D5 ve D700 olmak üzere yıllardan bu yana Nikon fotoğraf makineleriyle çalışan Laurent diğerlerinden ziyade, NIKKOR prime objektiflerin (AF-S NIKKOR 24 mm f/1.4G ED, AF-S VR Mikro NIKKOR 105 mm f/2.8G IF-ED, AF-S NIKKOR 105 mm f/1.4E ED) tutkulu bir kullanıcısıdır.

Melissa Chapski

19 yaşındaki Melissa Chapski, 15 yaşından beri, bale dünyasında görece kısa sayılabilecek bir süredir dans etmektedir. Aslen ABD'nin Massachusetts eyaletinden olan Melissa, New York City'deki Ellison Bale Profesyoneli Eğitim Programı'nda eğitim görmüştür. Kendisi şu anda Amsterdam'da yaşamaktadır ve Ağustos 2015'ten bu yana Hollanda Ulusal Balesi Gençler Topluluğu için dans etmektedir. Melissa, pek çok uluslararası yarışmada mücadele etmiş ve Indianapolis Uluslararası Bale Yarışması ile 2015 yılında düzenlenen Youth America Grand Prix'sinde altın madalya kazanmıştır.