Nikon D500

Nikon D500'ü ileride daha çok kullanmak için sabırsızlanıyorum. Uzun süreli taşımaya imkân veren hafif gövdesi, son derece taşınabilir olması açısından, yaban hayatı fotoğrafçılığı için harikadır. Sessiz deklanşör modunun ve 4K video özelliklerinin bir eşi daha yoktur.

Nikon D5

Nikon D5, benim en sevdiğim fotoğraf makinesi. Resimleri çok net ve fevkalade geniş bir çeşitlilik sunuyor.

Yaban hayatını fotoğraflarken, konuyu arka planla örtüştürmek önemlidir. Sessiz deklanşör moduna ek olarak, otomatik netleme doğruluğu ve hızı sayesinde, Nikon D5 düşük ışıkta bile mükemmeldir.

NIKON D4

Nikon D4, Nikon D5'i kullanmadığım zamanlarda hala yanımdan ayırmadığım fotoğraf makinelerimden biridir. Bu fotoğraf makinesiyle harika bir geçmişim var ve bana, Japonya'daki işimin o güzel anlarını anımsatıyor. Özellikle düşük ışıklı ortamlarda çalışırken enfes sonuçlar veren, harika bir otomatik netleme sistemine sahip. Geniş ISO aralığı sayesinde, her türlü koşulda, onu yalnızca D5'in geçebileceği net ve güzel çekimler çıkarıyor.

OBJEKTİFLER

Yaban hayatını rahatsız etmeden uzaktan çekim yapmanızı sağladıkları için, uzun mesafeli tele objektifler kullanmayı tercih ediyorum. NIKKOR 500 mm ve 600 mm, en sevdiğim objektiflerden ikisi. Konularınızın detay çekimini yapmaya imkân veren şahane bir büyütmeye sahipler. Bu objektifleri, Kuzey Kutbu'nda beyaz kurtları çekerken kullanmıştım.

AF-S NIKKOR 600MM F/4 E FL ED VR

AF-S NIKKOR 500MM F/4G FD ER

AF-S NIKKOR 800MM F/5.6E FL ED VR

Kullanmayı en sevdiğim objektiflerden bir diğeri de NIKKOR 800 mm. Hem hafif hem de küçük boyutlu olması sayesinde, yaban hayatı fotoğrafçılığı için ideal. Öte yandan, titreşim azaltma özelliği, makine sarsıntısını en alt düzeye indiriyor. Kaldı ki bu, açık havada çalışırken çok önemlidir.