Vincent Munier, yaban hayatı ve açık hava görselleri konusunda uzmanlaşmış. Fransa'nın Vosges bölgesinde doğan ve gençliğinin büyük kısmını evinin etrafındaki ormanlarda yaban hayatını fotoğraflayarak geçiren Vincent'in fotoğrafçılık aşkı, o henüz 12 yaşındayken başlamış.

Vincent doğaya hem derin bir saygı hem de büyük bir tutkuyla bakıyor ve dünyanın her yerinde yaban hayatını fotoğraflıyor. Kanada'nın Ellesmere Adası'nda beyaz kurtlarla gerçekleştirdiği çekimlerin yanı sıra, Japonya'nın Hokkaido Adası'nda kuğuları ve turnaları içeren çekimleri, onun en çok dikkat çeken projeleri arasında yer alıyor.

Vincent, üç yıl arka arkaya BBC Yaban Hayatı Alanında Yılın Fotoğrafçısı olarak "Erik Hosking Award" ile ödüllendirilen ilk fotoğrafçı olma unvanını taşıyor. Resimleri sanat galerilerinde sergileniyor ve tüm dünyada, prestijli dergilerde yayınlanıyor. 2010 yılında kurmuş olduğu yayınevi, Kobalann aracılığıyla, bağımsız olarak kendi fotoğrafçılık kitaplarını yayınlıyor.

Vincent, Nikon Avrupa Elçisi görevinde kendi tarzını sergilerken, diğer bir taraftan da meslekte ilerleyen yaban hayatı fotoğrafçılarıyla öngörülerini paylaşacak ve onlara yol gösterecek.