Münih'te yaşayan ve Upfront tarafından temsil edilen Ray Demski, günümüzde çalışan en heyecan verici aksiyon ve macera fotoğrafçılarından biridir.

Kanada'nın kayalık dağlarında büyüyen Ray, açık havayı her zaman sevdi. Bu onun için öyle bir tutkuydu ki, 14 yaşından itibaren yedi yılını 14 metrelik bir tekneyle dünyayı gezerek geçirdi. İlk kamerasını da bu macerası sırasında edindi ve çevresindeki farklı çeşitlilikteki insanları ve manzaraları belgeleme tutkusunu ateşlerken aynı zamanda bir sporcu olarak da becerilerini geliştirdi.

2007 yılında (40 ülke gezdikten ve yaklaşık yedi yıl geçtikten sonra), tutkusu tam zamanlı bir kariyere dönüştü. Ray, yeni noktalar ve görüş açıları bulmak için kendi sportif becerilerini kullanarak aksiyon ve macera fotoğrafçılığında uzmanlaşıyor.

Birlikte çalıştığı markalar listesinde BMW, Adidas ve Audi gibi şirketlerin göze çarptığı Ray, aynı zamanda, snowboard'dan uçurum atlayışına kadar çok çeşitli spor maceralarını fotoğraflamak için Red Bull'un sporcularıyla çalışıyor.

Ray kişisel olarak, yaptığı seyahatlerden ve yol boyunca tanıştığı insanlardan ilham alıyor. Kısa süre önce Bernd Zangerl ile birlikte Himalaya Dağları'na yapılan bir keşif gezisine katıldı ve burada kamp kurarak 4.000 metredeki el değmemiş kayalıklara yapılan tırmanışı fotoğrafladı. 

Nikon Avrupa Elçisi olarak üstlendiği rolünde Ray, aksiyon ve macera fotoğrafçılığının olanaklarını zorlamaya devam ederken, insanları çevrelerindeki dünyayı keşfetmeleri ve her zaman yeni ve farklı olanı aramaları için cesaretlendirecek.