Nikon Imaging | Türkiye | Europe

Nadia Meli

Düğünler

İnsanlar benim tutkum ve fotoğrafçılık benim için onların hayatlarına ve öykülerine açılan kapının anahtarı gibi.

Fotoğrafçilik tüyolariİLETİŞİM VE BAĞLANTI

Düğün fotoğrafçılığında insanlarla bağlantı kurmak çok önemlidir. Ben müşterilerimle hem onları tanıyabilmek ve görevimle ilgili memnuniyet sağlayabilmek için çekim öncesinde hem de özel günleri boyunca konuşurum. Onları diyalog kurmaya teşvik ederek ve onlara sorular sorarak, tepki vermelerini ve etkileşime geçmelerini sağlarım. Böylece çok daha doğal ve samimi kareler yakalanabilir. Bu, onlara herhangi bir talimat verilmeden tepki vermelerini ve böylece çok daha doğal ve keyifli bir süreç geçirmemizi sağlar.

DURMAK YOK

Sürekli konuştuğum gibi aynı zamanda sürekli de fotoğraf çekerim. O özgün, mükemmel ve doğal anların hiçbirini kaçırmak istemezsiniz. Bu yüzden deklanşöre basmaya devam edin, çünkü sizin ve müşterinizin en çok hoşunuza gidecek kareler çoğunlukla planlanmadan gelişen bu anlarda çekilir.

KENDİNİZİ TANIYIN

Kendinizi tanımak ve size özgü bir biçimde aktarmak istediğiniz mesajı anlamak çok önemlidir. Ben her zaman fotoğraflarımın benim bir parçam gibi olmasının çok önemli olduğunu söylerim ve işlerimle aktarmak istediklerimi şu dört sözcükle özetleyebilirim: "neşeli, samimi, yakın ve canlı". Fotoğraflarınızın sizin yansımanız veya "imzanız" haline gelmesi için öncelikle kendinizi tanımalısınız.

KİŞİLİK

Neredeyse on yıldır sektörde olan biri olarak, keyifli ve merak uyandıran bir şekilde çalışmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çoğu müşterimin ve birlikte çalıştığım kişinin özellikle benimle çalışmak istediklerini ve sadece fiyata dayanarak başka bir fotoğrafçıya başvurmadıklarını bilmek kendimi çok ayrıcalıklı hissetmeme sebep oluyor. Beni ve işimi olduğu gibi kabul ediyorlar ve beni bu hizmeti sunan herhangi biri olarak görmüyorlar. En büyük tutkum insanlar, öyküleri ve öykülerinin canlandığını görmek. Bu tutkuyu da yaptığım iş ile yaşatıyorum.

KENDİNİZİ HIZLA GELİŞTİRİN

Kariyerime başlarken aldığım en iyi tavsiyelerden biri şuydu: "Orta sahada çok vakit kaybetme." Bu mümkün olduğunca hızlı bir şekilde kendinizi olabildiğince geliştirmeniz ve işinizin kalitesine göre isminizi duyurmanız demektir. 2010'da çekimini yaptığım ilk düğünden sonra işlerim gerçekten çok hızlı gelişti. 8-10 ay gibi bir sürede çalışmalarımın kalitesinde büyük bir artış oldu. Elbette bu, on yıl önce bu işe başladığım zamana kıyasla bugün çok daha önemli. Artık çok fazla fotoğrafçı var ve sektör çok rekabetçi hale geldi.


Nadia'nın harika işlerinden haberdar olmak için onu sosyal medyada takip edin:
Instagram: @nadiameli
Twitter: @thenadiameli
Facebook: @TheNadiaMeli
http://nadiameli.com/

Diğer Nikon elçileriyle tanışın