Nadia Meli

Düğünler

İnsanlar benim tutkum ve fotoğrafçılık benim için onların hayatlarına ve öykülerine açılan kapının anahtarı gibi.

Bi̇yografi̇

Nadia Meli, Avrupa genelindeki sıcak düğünler ve yıldırım nikahları konusunda uzmanlaşmış İtalya doğumlu, Almanya'da büyümüş uluslararası bir fotoğrafçıdır. Nadia birkaç arkadaşının düğünlerini fotoğrafladıktan sonra 2010'da kendi düğün fotoğrafçılığı işini kurdu. O tarihten bu yana, dünyanın dört bir yanında yüzlerce düğün fotoğrafladı ve işleri birçok dergi ile çevrimiçi blogda yayınlandı. Özgün, doğal ve içten çekim tarzı sayesinde alanında tanınan bir fotoğrafçı haline geldi. Nadia'nın en büyük tutkusu insanlar, onların öyküleri, yaşamları ve onların özel anlarının canlanması. Bu nedenle, 2015'te çalıştaylarda ve çevrimiçi derslerde eğitmenlik yapmaya başladı. Eğitmenliğinde fotoğrafçılar için bir bakış açısı geliştirmeye ve onlara kendi sanatsal ses ve tarzlarını oluşturmalarında yardımcı olmaya odaklandı.Çeki̇m seti̇m

"Nikon'un inanılmaz ekipmanı, çok net ve doygun renkli görseller elde etmemi sağlıyor. Ben verimliliğe gerçekten inanan biriyim ve aşağıdaki set, çekmek istediğim fotoğraflar için ihtiyacım olan her şeyi sağlıyor."D750

Kullandığım ilk Nikon fotoğraf makinelerinden biri D700'dü, onu özellikle harika renkleri ve pastel tonları yakalayabildiği için çok sevmiştim. Bir üst modeli olan D750, bu orijinal makineden mükemmel bir ilerleme örneği. Çok hızlı bir makine ve bu düğün fotoğrafçılığında çok önemli. Kompakt gövdesi sayesinde davetlilerin yolunu kesmeden özgürce dolaşabiliyorum. Düşük ışıktaki çekim becerileri de gece etkinliklerinde kutlama devam ederken kesinlikle çok kullanışlı oluyor.

KAMERAYI GÖRÜNTÜLEYİN

D850

D850 muhteşem. Canavar gibi bir makine! 64-25600 ISO aralığı benzersiz ve flaşın görüntüsünü sevmeyen bir fotoğrafçı için harika bir özellik. Ben çalışmalarımda bu özelliği sürekli kullanıyorum. Işığa, ince ayrıntılara ve ifadelere duyarlılığı sayesinde RAW görsel sonuçları doygun renkli ve hoş oluyor. D850, yeni gözde fotoğraf makinem olarak ilk sırada yerini aldı.

KAMERAYI GÖRÜNTÜLEYİN

AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G

Nikon'un 85 mm objektifi harika. Aslına bakılırsa, 35 mm objektif ile birlikte bu objektifi de sık sık kullanıyorum. Çok hızlı bir objektif ve bununla elde edilen renkler de çok güzel oluyor. Nano Kristal Kaplama özelliği, gölgelenme ve parlamayı en aza indiriyor. Bu objektife bayılıyorum!

MERCEĞI GÖRÜNTÜLEYİN

AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

Çantamda bulundurduğum temel öğelerden diğeri de 35 mm objektif. Bu geniş açı objektifin hızlı bir f/1.4 diyafram özelliği var ve bu sayede düşük ışıkta çekime çok daha uygun. D850 ile birlikte kullanıldığında hareketli gece çekimleri için en ideal çözüm oluyor! Bu kesinlikle güvenebileceğim bir objektif.

MERCEĞI GÖRÜNTÜLEYİN

AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G

Bu objektifin kullanımı oldukça kolay. İçinden baktığınızda, neredeyse gerçek nesnelere kendi gözlerinizle bakıyor gibi hissediyorsunuz. Bu nedenle bu objektif düğün fotoğrafçıları tarafından hep çok tercih edilmiştir. Geniş f/1.4 maksimum diyafram özelliği sayesinde aydınlık bir vizör görüntüsü sağlıyor ve bu da daha kısa alan derinliğine ihtiyaç duyduğunuz düşük ışıklı çekimler için ideal.

MERCEĞI GÖRÜNTÜLEYİN

AF-S VR Micro-NIKKOR 105mm f/2.8G IF-ED

Düğün fotoğrafçılığında çantanızda bir makro objektif olması her zaman işinizi kolaylaştırır. Böylece çiçek veya gelinliğin dantellerindeki desen gibi daha ufak ayrıntıları yakından yakalamak için bu objektife başvurabilirsiniz. Bu objektif 1:1 reprodüksiyon oranı ve elle çekim esnasında hızlı ve hareketsiz odaklamayı temin eden Titreşim Azaltma (VR) sistemi ile ihtiyaçları tam olarak karşılıyor.

MERCEĞI GÖRÜNTÜLEYİN

Diğer Nikon elçileriyle tanışın