Nikon D5

Nikon D5 benim en sevdiğim fotoğraf makinesi ve Nikon'un yeni amiral gemisi DSLR makinesinin temsilcisi olduğum için çok gurur duyuyorum.

Ocak 2016'da CES'te duyurulan yeni nesil 153 noktalı AF sistemi, inanılmaz geniş bir kapsama imkânı sunuyor ve 3.280.000'e varan genişletilmiş ISO aralığı ile Nikon'un tarihindeki en yüksek hassasiyeti sağlıyor.

Bu makineyi ilk kez İspanya'da bir yarış pistinde hız yapan motosikletleri çekerken denedim. Böylesi durumlarda bir spor fotoğrafçısı kareyi yakalamak için hızlı AF sistemine güvenir. Fotoğraf makinesinin elimde çok doğal bir hissi vardı. Fotoğrafçı arkadaşlarımın pek çoğu bu makineye sahip olmak için can atıyor!

Nikon D4

Nikon D4 bir diğer harika fotoğraf makinesi ve Nikon D5 kullanmadığım zamanlarda tercih ettiğim yedek makinelerden.

Bu da harika otomatik netleme ve ileri sahne tanıma özelliklerine sahip olan yüksek hızlı ve çok işlevli bir fotoğraf makinesi.

Nikon D4s

Hızı ve genişletilmiş ISO aralığı sayesinde Nikon D4S harika bir fotoğraf makinesi, bu özellikler makineyi ışıkta olduğu kadar karanlıkta da usta yapıyor. Ayrıca spor çekimlerinin anahtarı olan gelişmiş otomatik netleme özelliğine de sahip.

AF-S NIKKOR 400mm f/2.8E FL ED VR

Hızlı otomatik netleme sistemi ve inanılmaz kalitede görüntüler almanızı sağlayan spor titreşim azaltma modu sayesinde Nikon 400mm objektif, spor fotoğrafçılığı için mükemmel.

AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED

Konuya yaklaşmanızı sağlayan ultra geniş zoom'uyla bu objektif harika; ayrıca tüm ayarlara sahip ki bu da spor çekimi sırasında gerçekten çok önemlidir.

AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED

Bu objektif çok güzel, keskin görüntüler sağlayan mükemmel bir zoom'a sahip.

AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8G ED VR II

Bu kullandığım en iyi orta mesafe telefoto zoom objektifi; hızlı hareket eden özneleri çekmek için son derece kullanışlı ve keskin görüntüler oluşturuyor.