DAVID YARROW

Vahşi Doğa & Güzel Sanatlar

Fotoğrafçılık benim için bir kurtuluş ve kaçış yöntemi ve dünyanın en uzak köşelerini keşfedip buralara özgü ortam koşullarını ve nadir vahşi hayatı yakalamak için bir fırsat olarak kaldı.

Biyografi

David Yarrow 1966'da İskoçya, Glasgow'da doğdu. Erken yaşta fotoğrafçılığa başladı; 20 yaşındayken kendini Mexico City'deki Dünya Kupası'nda The Times için bir fotoğrafçı olarak çalışırken buldu. David o gün Diego Maradona'nın Dünya Kupasını kaldırdığı meşhur fotoğrafı çekti ve bunun sonucunda Olimpiyatlar ve diğer spor etkinliklerinde de fotoğrafçılık yapması istendi.

Yıllar sonra kendisi için en doğru yerin doğal dünyayı belgeleme olduğunu keşfetti, çağrışımcı ve sürükleyici doğa fotoğrafları ona giderek büyüyen bir sanat koleksiyoncusu hayran kitlesi kazandırdı. 2018'de, David dünyanın en çok satan güzel sanat fotoğrafçılarından biri olarak tanınıyor.

Ekipmanlarım

33 yıldır Nikon ekipmanı kullanıyorum ve özellikle zorlu koşullara sahip ortamlarda çalışırken giderek daha iyi hale geliyor. Avrupa ölçeğinde Nikon'la çalışmak için bu büyük bir fırsat.

Nikon D850

Nikon hem profesyonel hem de amatör düzeyde fotoğrafçıların ihtiyaçlarını tam olarak anladığını gösteren sezgisel fotoğraf makinesi gövdeleri geliştirme konusunda bir lider.

Nikon kariyerimin her adımında benimle olduğundan, geçen yıl D850 lansmanına katılmak için davet edilmekten gerçekten onur duydum. Bu fotoğraf makinesi gövdesi gerçekten bir adım ileride bir malzemeden üretilen bir ‘oyun değiştirici’ ve ‘fotoğraf makinelerinin kralı’. Yüksek kare hızı özellikleri ve en iyi otomatik odaklanma performansı ile desteklenen çözünürlük şu ana kadar denediklerimin hiçbirine benzemiyor. Fotoğraflarım çok büyük baskılara dönüştürüldüğü için, geçmişte çözünürlüğü kare hızına tercih etmek zorunda kalıyordum - ancak D850 ikisini bir arada sunarak bu uzlaşmayı ortadan kaldırıyor.

KAMERAYI GÖRÜNTÜLEYİN

Nikon D5

D850'yi kullanmadığım zamanlarda, aşırı ortam koşullara sahip bir fotoğraf projesi sırasında her zaman yanımda bulundurmak istediğim ekipman D5'tir. Bir saniye içinde birçok görüntü yakalamanız gereken hızlı çekimler için özellikle kullanışlıdır.

Gelişmiş hassasiyeti güneş ışığından gece karanlığına sorunsuzca geçme özgürlüğünü sunuyor. Bu, ne zaman dünyanın neresinde olacağımı genellikle bilmediğim iş kolum için özellikle önemli bir avantajdır.

KAMERAYI GÖRÜNTÜLEYİN

AF-S NIKKOR 35mm f/1.4 G

Zorlu koşullara sahip ortamlarda çalışırken, ister Namibia'da Vergenoeg'un aşırı sıcakları ister Igloolik, Nunavut'un dondurucu soğukları olsun, kötü hava koşullarına dayanabilecek merceklere ihtiyacınız vardır.

Nadiren uzun mercek kullanırım, aslında yakınlaştırma merceğim bile yok. Nikon'un prime merceklerinin sınıfında en iyi olduğunu düşünüyorum.

Fotoğrafladığım nesnelerin ruhunu keşfetmek ve yakalamak için yüksek kaliteli optiklere ihtiyacım var ve 35 mm geniş açılı mercek çekim stilim için mükemmel. Sessiz otomatik odaklanma işlemi ise bir aslan veya kurtla aramda birkaç metre kaldığı zamanlarda büyük öneme sahiptir.

MERCEĞI GÖRÜNTÜLEYİN

AF-S NIKKOR 58mm f/1.4 G

Bu, görüntü kalitesi konusunda mümkün olan sınırları gerçekten zorlayan güçlü bir prime mercektir. f/1,4 maksimum aralık ve 58 mm odak uzaklığı olağanüstü geniş bir performans sağlıyor; bu, doğadaki en güzel varlıkların portrelerini çekmek için idealdir. Ayrıca gece manzaraları için de kullanışlıdır.

MERCEĞI GÖRÜNTÜLEYİN

AF-S NIKKOR 105mm f/1.4E ED

105 mm prime mercek olağanüstü bir malzeme. Fotoğrafçının kendi tarzını ve estetik anlayışını diğer merceklerden daha iyi yakalayabilen bir esneklik sunduğu için, portre ve güzel sanat fotoğraflarında yeni ve benzersiz sanatsallık düzeylerine ulaşmak için tasarlandığını anlayabiliyorum. Optik yapısı birinci sınıf keskinlik, zıtlık ve çözünürlük sunuyor ve D850 ile birlikte bu merceği piyasadaki en iyi merceklerden biri haline getiriyor.

MERCEĞI GÖRÜNTÜLEYİN

MONARCH HG 10x42

Bir şeyleri görebilmek için ağır bir telefoto objektif taşımak istemiyorum. Bu, son derece küçük bir kit parçası ve manzarayı incelemek için çok daha pratik bir yol. İşimi kolaylaştıran her şeyi severek alırım ve MONARCH HG dürbünler işimi çok daha etkili bir şekilde yapmamı sağlıyor. Gidip fotoğrafını çekmem ve yanına yaklaşmamam gereken şeyleri belirlememe yardımcı oluyorlar. Aynı zamanda deklanşöre basmak zorunda olmadan Afrika’nın sakinliğinde gezmeme olanak sağlıyorlar.

DÜRBÜNLERİ GÖRÜNTÜLEYİN

Diğer Nikon elçileriyle tanışın