BAYA İYİ

Oylum Yüksel

1979'da İstanbul'da doğdu.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Gazetecilik eğitimi aldı. 2007 yılında seyahat fotoğrafları çekmeye ve dergiler için seyahat yazıları yazmaya başladı. 

Onur Yüksel

1980’de Bursa’da doğdu. 

Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler eğitimi aldı. 1997 ve 1998 yılında Unesco’nun düzenlediği öğrenci değişim programına katıldı. Bu programda fotoğraf ve karanlık oda eğitimi aldı. Sofya ve Berlin’de karma fotoğraf sergilerine katıldı.

Oylum ve Onur 2010 yılında Kenya'da evlendiler. Kendi işlerini kurup, her fırsatta Türkiye'de ve yurtdışında daha fazla seyahat etmeye, fotoğraf çekmeye odaklandılar. 2011 yılından beri çektikleri fotoğraflar ve seyahat yazıları pek çok dergide ve web sitesinde yayınlandı. 

2013 yılında seyahat, sanat, sinema, tarih konularında "baya iyi" dedikleri içerikler üretmek amacıyla bayaiyi.com isimli bloglarını açtılar. Instagram'daki @baya_iyi sayfalarında her gün kendi çektikleri fotoğraflara yer veriyorlar. Okuyucularına daha fazla seyahat etmek konusunda ilham vermeyi ve Türkiye'nin tarihi değerlerine dikkat çekmeyi hedefliyorlar.