Nikon Imaging | Türkiye | Europe

Vuruş Anı

D500 ile "Vuruş Anını" Yakalamak

"#VuruşAnı"nı nasıl yakalayabilirsiniz? Nikon, anlık zamanlama hassasiyetiyle vuruş anlarını yakalamak ve çıplak gözle görülmesi imkânsız sahneler ortaya çıkarmak için iki dalda BAMMA dünya şampiyonu karma savunma sanatları ustası Tom "Fire Kid" Duquesnoy ve spor fotoğrafçısı Tom Miles ile ortaklaşa çalıştı.

Nikon D500'ün seri işleme hızının ve yüksek ISO özelliklerinin; MMA süper starının, karpuz, yaş pasta ve kabak gibi çeşitli yiyeceklere vuruş anında sergilediği inanılmaz hızlı hareketleri yakalamayı nasıl başardığını görün.

Nikon D500 - Vuruş Anı

Tom Miles'ın Biyografisi

Tom Miles, Birleşik Krallık'ın Londra kentinde yaşayan profesyonel bir yayın/ticari amaçlı spor ve portre fotoğrafçısıdır. Kendisi, The Telegraph, Men's Health ve Men's Fitness gibi çeşitli ulusal dergiler ve müşteriler için fotoğraf çekmektedir. İş açısından muazzam bir çeşitlilik ve Paula Radcliffe, Rory Mcllroy ve Mo Farah gibi gerçekten de ilham kaynağı olan bazı insanlarla birlikte çalışma şansı sunarken, diğer bir taraftan da hatırlanmaya değer imgeler ortaya çıkarma imkânı vermesinden dolayı, Tom özellikle, spor ve fitness alanından etkilenmektedir.
Tom, Birleşik Krallık'ta 30'u aşkın üniversitede ders vermiş, Birleşik Krallık'ta bulunan Nikon School'da ve Fotoğrafçılar Birliği adına eğitimler düzenlemiştir.
www.tmphoto.co.uk / www.photosmudger.com

Tom Duquesnoy'un Biyografisi

Fire Kid takma adıyla anılan Tom Duquesnoy, 21 Haziran 1993 tarihinde Fransa'nın Lens kentinde dünyaya gelmiş, Fransız vatandaşı olan bir Karma Dövüş Sanatları (MMA) ustasıdır. Duquesnoy, 2013 yılından bu yana Avrupa'da bir numaralı tüy sıklet dövüşçüsüdür.

Kendisi, Belgium Beatdown, Killacam karşılaşmalarında Avrupa şampiyonlukları almıştır ve şu anda, BAMMA Tüy Sıklet ve Horoz Sıklet Dünya Şampiyonu unvanını taşımaktadır. Killacam'daki ilk iki karşılaşmasını sadece 35 saniyede kazanması, Avrupa'nın en büyük MMA organizasyonu olan Britanya Karma Savunma Sanatları Birliği'ne (BAMMA) katılmasına öncülük etmiştir.

Nikon "Vuruş Anı" Kampanyası | Objektif Çantanızda ne var?

Nikon "Vuruş Anı" Kampanyası | Sahne Arkası