Nikon Imaging | Türkiye | Europe

Nikon-NOOR Akademisi

Gelecek nesil görsel hikâye anlatıcıların bir şeyler yapmasını beklemekle kalmıyoruz. Yaşadıkları ülkelere aktif olarak eğitim götürüyoruz. 2009’dan beri, NOOR’un öncü belgesel fotoğrafçılarının pek çoğu, bilgilerini gelecek vaat eden foto muhabirleriyle paylaşmak için Avrupa’daki bölgelerimize seyahat ederek Nikon-NOOR Akademimizin eğitmenleri oldu. Kazakistan’dan İstanbul, İsveç ve Polonya’ya, 70’ten fazla ülkede 1000’i aşkın katılımcıya atölyelerde eğitim verdik.

NOOR eğitmenleri, Akademiye fotoğrafçılık becerilerinden fazlasını sunarlar. Katılımcıların görüntülerini sıralamalarını, hikâyelerinin taslağını oluşturmalarını ve fotoğrafçılıkta kendilerine ait benzersiz bir ses oluşturmalarını öğrenmelerine yardımcı olurlar. Ustalık sınıfı katılımcılarının çoğu çatışma bölgelerinde çalışmaya gideceği için sabitleyicilerle çalışma kılavuzu veya güvenli ipuçları vererek sahada çalışmaya dair önemli bilgiler de paylaşırlar.

Ve destek burada bitmez. Nikon-NOOR Akademisi sayesinde katılımcılar artık kariyerleri geliştikçe onlara yardımcı olmaya devam edecek diğer genç fotoğrafçılardan ve fotoğrafçılık profesyonellerinden oluşan ve her geçen gün büyüyen bir ağa sahip.