Nikon-NOOR İş Ortaklığı

NOOR, profesyonel foto muhabirleri ve belgesel hikaye anlatıcılarından oluşan, günümüzün küresel meseleleri konusunda farkındalık oluşturmayı amaç edinmiş bir kolektiftir. Dünyanın farklı ülkelerinden, her biri bağımsız ve kolektif projelerde çalışan fotoğrafçıları bir araya getirir.

Nikon ve NOOR, proje ve eğitim iş ortağıdır

Nikon, dünyamızın karşı karşıya olduğu karmaşık sorunları belgeleyen son derece başarılı foto muhabirlerinden oluşan NOOR kolektifi ile sürdürdüğü uzun süreli iş ortaklığından gurur duymaktadır. NOOR'un, gıda tedarik zinciri ile ilgili bir araştırma olan Food For Thought (Düşündüren Gıda) gibi kapsamlı fotoğraf projelerini desteklemenin yanı sıra Nikon, geleceğin belgesel fotoğrafçılarına ilham vermek üzere NOOR ile eğitim konusunda da iş birliği yapmaktadır.

Gelecek vadeden foto muhabirlerine becerilerini geliştirmeleri için profesyonellerle yakın şekilde çalışma fırsatı sunmayı amaçlayan Nikon-NOOR Akademisi ustalık dersleri tüm Avrupa'da düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Katılımcılar bu derslerde bire bir portfolyo incelemesi yapar, hem fotoğraf çekme hem de post prodüksiyonla ilgili teknik beceriler edinir ve hikayelerine nasıl pazar bulabilecekleri konusunda profesyonel tavsiyeler alırlar.

Nikon-NOOR Akademisi

Gelecek vadeden foto muhabirleri NOOR eğitmenleriyle birlikte çalışarak portfolyoları inceler, görüntü sıralamayı anlar, düzenleme becerilerini iyileştirir ve hikaye oluşturmayı öğrenir. Akademi, teknik konular hakkında bire bir etkileşimli ve yoğun bir program sunarken uluslararası fotoğraf piyasasını da ele alır. Bu, kişisel vizyonu geliştirirken bilgi edinmek ve yeni kişilerle tanışmak için eşsiz bir fırsattır.