Yerel Topluluklarımızı Destekleme

Desteklediğimiz girişimlerle ve çalışanlarımızın dünyayı herkes için daha iyi bir yer haline getirme çabalarıyla gurur duyuyoruz. Yerel ülke ekiplerimizin yürüttüğü bu projeler, Avrupa topluluklarına katkıda bulunma şekillerimizden sadece birkaçı.

Kız Çocukları Günü - Almanya

Nikon GmbH, 13-15 yaşlarındaki bir grubu mikroskopi ve fotoğrafçılığın teknik dünyası üzerine bir atölyeye davet ederek genç kızları geleneksel olarak erkekler tarafından yapılan meslekleri düşünmeye teşvik etmek için ülke genelinde bir girişime katıldı.

Kan Bağışı - Rusya

Nikon Russia, kan hastalıklarına sahip çocukları desteklemek için yılda iki kez kan bağışına teşvik ediyor. Bağışlanan kanlar, kan hastalıklarından etkilenen 500’den fazla çocuk için sağlık hizmetleri sağlayan Dmitry Rogachev Pediatrik Hematoloji, Onkoloji ve İmmünoloji Ulusal Araştırma Merkezi’ne veriliyor.

Sahil Temizliği - Hollanda

Nikon Europe ve Nikon Netherlands, yerel sahillerde plastik kirliliği sorununu çözmeye çalışmak için Sea First Vakfı ile birlikte ekip oluşturdu. Nikon Holdings Europe, Nikon Instruments Europe ve Nikon Europe BV başkanları da dahil olmak üzere 44 Nikon çalışanından oluşan ekipteki herkes, üç saat içinde 2000 parça atığı toplamak için sahile indi. Sea First Vakfı, aynı zamanda sahil koruma konusunda yapmış oldukları önemli çalışmalar için bir bağışla ödüllendirildi ve kurucusu büyüyen deniz kirliliği problemi ve bu sorunla savaşmak için insanların nasıl fark yaratabileceği ile ilgili bir konuşma yaptı.

Azalt, Yeniden Kullan, Dönüştür - Macaristan

Nikon Hungary, geri dönüşüm için yedi kağıt palet bağışlayarak çocukları çevresel farkındalık konusunda eğitmeyi amaçlayan yerel bir okul programına destek oldu. Aynı zamanda farklı bir girişimde, atığı azaltarak ve savunmasızların oldukça ihtiyaç duyduğu desteği sağlayarak, Noel’de ihtiyaç sahiplerine bağışlamak için kullanılabilir oyuncak ve giysi topladılar.

Çalışanların Seçtiği Hayır Kurumu - İngiltere ve Kuzey Ülkeleri

Her yıl İngiltere ve Kuzey Ülkelerindeki Nikon çalışanları desteklenecek bir hayır kurumu seçiyor. 2005’te İngiltere’de başlamasından bu yana, çalışanlar 258.000€’nun üzerinde bağış topladılar. Desteklenen hayır kurumları her zaman sağlık hizmetleri alanında oldu ve bakım evleri, kanser tedavisi, Alzheimer araştırması ve mental sağlığı kapsadı. Çalışanlarımız bağış toplamaya odaklanırken, çabaları da hayır kurumlarının seslerini duyurmaları ve çalışanların gönüllü olmaları için fırsat sundu.

Light on Small (Küçükler İçin Bir Işık Yak) - Hollanda

Ortak bir projede, Nikon Holdings Europe, Nikon Europe BV ve Nikon Instruments Europe BV olmak üzere üç Amsterdam kökenli şirketimiz “Light on Small (Küçükler İçin Bir Işık Yak)” adlı orijinal bir proje oluşturarak, Foundation for Environmental Education (Çevresel Eğitim Vakfı (FEE)) tarafından 2017’den beri yürütülmekte olan Çevre Dostu Okullar girişimi ile iş birliği yaptı. Proje eğitim materyallerinin geliştirme giderlerine fon sağlayıp Nikon mikroskoplar ve kameralar bağışlayarak okul çağındaki çocuklarda çevresel sorunlara karşı farkındalık uyandırıyor. Şimdiden beş okulda yaklaşık 300 çocuk, devam etmekte olan bu programdan fayda sağlamıştır.