Z 7

İlham veren fikirler. Etkisi hissedilir görüntüler.
nikon-image

Nikon Z 7 Ürün Turu

nikon-image

Night Light: Nikon Z 7 with Jamari Lior

nikon-image

Işıktan ilham aldı. Z serisi objektif yuvası.

nikon-image

Büyük objektif yuvası. Büyük etki.

55 mm'lik geniş objektif yuvası çapı sayesinde Z serisi fotoğraf makineniz içeriye daha fazla ışık alır. Objektif yuvası ile fotoğraf makinesinin tam çerçeveli görüntü sensörü arasında yalnızca 16 mm olması, sensöre daha fazla ışığın ulaşmasını sağlar.

Nikkor Z Noct S Line BK

Işıktan ilham aldı.

Alacakaranlık mavilerinden çarpıcı gölgelere. Nikon Z serisi objektif yuvasına sahip objektiflerin güçlü optik tasarımıyla birleşen geniş objektif yuvası size ışığın büyüsüyle çalışma gücü verir.

nikon-image

İnanılmaz ayrıntı. Olağanüstü netleme.

Odak düzlemi kademe belirlemeli AF'ye sahip arkadan aydınlatmalı 45,7 MP'lik tam çerçeveli CMOS sensör, jilet gibi keskin görüntüler yakalar.

nikon-image

Hızlıdan da öte

Çarpıcı EXPEED 6 görüntü işlemcisi, hem yüksek hem de düşük ISO değerlerinde düşük kumlanmaya sahip görüntüler ve çarpıcı dinamik aralık sunar.

nikon-image

FULL ÇERÇEVE. TAM GÖRÜNTÜ.

Ultra yüksek piksel sayısı ile olağanüstü hassasiyetin gücüyle tanışın. Çerçevenin dört bir yanında sezgilerinizin peşinden gidin.

nikon-image

Serbestçe kurgulayın

Çerçevenin %90'ını kaplayan ultra geniş otomatik netleme (AF) kapsama alanıyla keskin görüntüler almaya devam edin. Nikon Z serisi objektif yuvasına sahip objektiflerin inanılmaz netleme gücüyle birleştiğinde çerçevenin kenarındaki konular bile kolayca algılanır.

nikon-image

Rahatça netleyin

AF sistemi hareketi anında algılar. Küçük veya hızlı hareket eden konular bile her türlü ışıkta mutlak hassasiyetle takip edilir. Hassas Hedef AF moduyla en küçük ayrıntılara odaklanabilirsiniz.

nikon-image

Işığın içine ilerleyin

-4 EV'ye kadar düşürülebilen pozlama ölçümü f/2'lik maksimum diyafram açıklığına sahip veya daha hızlı bir objektifle çekim yaparken kullanılabilir.

nikon-image

İfadeyi yakalayın

Akıllı Yüz Tanıma AF işlemcisi, konu hızlıca gelip geçse bile yüzleri tanır ve yakalar.

nikon-image
nikon-image
nikon-image

SABİT

Fotoğraf makinesinin beş eksenli optik Titreşim Azaltma (VR) özelliği, beş yönde oluşan makine sarsıntısını telafi eder. Durağan görüntüler keskin. Videolar sarsıntısız.

nikon-image

Aksiyon

Sport Modu, olağanüstü hızlı aksiyon çekiminde veya pan yaparken kararlı bir vizör görüntüsü sağlar. Video çekiminde beş eksenli optik VR inanılmaz kararlı hareketli görüntüler sunmak üzere elektronik VR ile çalışır.

nikon-image

Beş duraklamanın avantajı

Aksiyona ve ışığa ayak uydurun. Fotoğraf makinesinin beş eksenli optik VR özelliği, normalde mümkün olandan beş duraklama kadar daha yavaş çekim yapmanıza olanak tanır.²

nikon-image

Tüm detayları açığa çıkarın

nikon-image

Büyüleyici aksiyon

30p kare hızında tam çerçeveli 4K/UHD filmler çekin. Zengin ayrıntılarla bezenmiş 120p'ye varan kare hızında Full HD filmlerle büyüleyici ağır çekimlere ulaşın. 4K veya Full HD film çekerken kolayca durağan kareler yakalayabilirsiniz.

nikon-image

Yüksek çözünürlük

8K'dan yüksek hızda örnekleme, muhteşem hassasiyet ve ayrıntıyla 4K filmlere olanak tanır. Hızlı EXPEED 6 görüntü işlemcisi; kumlanmadan, harelerden ve sahte renklerden bariz bir şekilde arındırılmış mükemmel netlikte dosyaları garantiler.

nikon-image

Mükemmel kontrol

Nikon Z serisi objektif yuvasına sahip parlak objektifler sessiz otomatik netleme ve göz alıcı bokeh efekti sunar. Bir sahneye manuel olarak kaydırmalı netleme yaparken fotoğraf makinesinin pikleme özelliğinden yardım alabilirsiniz.

nikon-image

Kararlı hareket

AF hızı ve AF izleme duyarlılığı film kaydederken ayarlanabilir. Nikon Z serisi objektif yuvasına sahip objektiflerin inanılmaz netleme gücü, zoom yaparken netleme gürültüsünün ve netleme kaydırmanın istenmeyen etkilerini azaltır.

nikon-image

10 bit N-Log

Karakter yaratın. Düzenleme ve renk geçişi için size maksimum görüntü kalitesi sağlayan 10 bit yüksek derinlikte kaydedin ve standart 8 bit bir kayıtla yapabileceğinizden 4 kat daha fazla bilgi alın. Temel renk geçişi telafisine sahip standart bir görüntüyü görmek için Görüntüleme Yardımını etkinleştirin.

nikon-image

Zaman kodu çıkışı

Takipte kalın. Kare düşmeli veya kare düşmesiz biçimlerde zaman kodu kaydedin ve 10 bitlik HDMI ile çıkış verin. Z 7, Atomos Open Protokolü ile uyumludur: HDMI film kaydı başlangıcını/duruşunu harici kayıt cihazınız üzerinden eşitleyebilirsiniz. İsterseniz fotoğraf makinesi üzerinden de eşitleyebilirsiniz.

nikon-image

Etkin D-Lighting

Işığı dengeleyin. Fotoğraf makinesinin Etkin D-Lighting özelliği, yüksek kontrastlı sahnelerde ışığı ve gölgeleri dengeler. Siz hazır olduğunuz anda harekete hazır olması gereken film çekimleri için mükemmel.

nikon-image

RAW video

Videoları, fotoğraf makinesi sensöründen alınan RAW video verileri ile düzenleyin ve tasnif edin. Nikon Z 7, HDMI üzerinden Atomos Ninja V gibi bir harici kayıt cihazına 12 bitlik RAW çıkışı verebilir.³ ⁴ Bu özellik, Nikon servis merkezinde etkinleştirilebilir.

nikon-image

ProRes RAW

Video akışı ProRes RAW olarak kaydedilir.⁵ HDR iş akışları için idealdir; tasnif yaparken maksimum esneklik ile aydınlık ve karanlık alanlarda artırılmış detaylar sunar.

nikon-image

Sağlam

Asferik cam mercekler ve koruyucu kaplamalar parlama, yansımalar ve kirin görüşünüzü sınırlamasını önler. Gece yüksek görüş gücünden ve parlak ışıkta net görüntülerden yararlanın.

nikon-image

Keskin

Geniş ve net OLED EVF, renkleri doğal olarak üretir ve hareketi akıcı şekilde verir. Keskin ve kararlı görüntüler, hızlıca pan yaptığınızda veya odağı onaylamak için yakınlaştırdığınızda bile kompozisyonu güzel kılar.

nikon-image

Çok yönlü

EVF, görüntüleri ayarlar uygulandığında görünen halleriyle görüntüleyebilir veya optik vizördekine benzer doğal bir görüntü seçebilirsiniz. İki görünümde de kompozisyonu desteklemek için, önemli çekim bilgilerini üst üste bindirebilirsiniz.

nikon-image

Keşfedin

Hem sağlam hem de hafif magnezyum alaşım gövdesi ve kapsamlı hava yalıtımıyla bu fotoğraf makinesi her yere gider. Yüksek hassasiyetli deklanşör, 200.000 kez test edilmiştir. Kavrama yüzeyi derin, konforlu ve sağlamdır.

nikon-image

Deneyin

Çekim açılarını yüksek çözünürlüklü dik açılı dokunmatik ekranda bulun. Yüksek çözünürlüklü dik açılı dokunmatik ekranda resimleri incelerken kolayca geriye/ileriye kaydırın ve görüntü alanının tamamını görmek için herhangi bir resmin bir yerine çift dokunun.

nikon-image

Tekrarlayın

Tam istediğiniz yere yerleştirilmiş düğmeler ve kontrollerle her tepkiye alışmak çok kolaydır. Bir DSLR’la çalışmaya alışıksanız üst LCD ekran paneli, sizi tıpkı bir DSLR kullanıyormuşsunuz gibi hissettirecek.

Tek bir adaptör. Sonsuz ilham kaynağı.

F objektif yuvasına sahip NIKKOR objektifler ve bir Nikon Z serisi fotoğraf makinesi ile çekim yapın. FTZ Objektif Yuvası Adaptörü, F objektif yuvasına sahip objektiflerinizi görün...

nikon-image
nikon-image

CFexpress ile iş akışını hızlandırın

Nikon Z 6 ve Z 7⁶, CFexpress Type B kart desteğine sahiptir. Muazzam yüksek yeniden yazma hızı ve fotoğraf makinesinden bilgisayara çarpıcı şekilde hızlı veri aktarımı avantajlarından yararlanın. Büyük dosyaların işlem yükünü hafifletin.

nikon-image

Akıllı cihaza bağlanın

SnapBridge ile akıllı cihazlara hızlıca bağlanmak için dahili Wi-Fi® ve Bluetooth® kullanın. JPEG'leri anında paylaşın. Uzaktan durağan görüntüler ve videolar çekin.

nikon-image

Bilgisayara bağlanın

JPEG ve RAW görüntüleri İstasyon modunda veya Erişim Noktası modunda kablosuz olarak akıcı şekilde aktarın. Daha uzun mesafelerde kablolu/kablosuz LAN erişimi için isteğe bağlı WT-7A kablosuz vericiyi kullanın.

nikon-image
nikon-image
nikon-image
nikon-image
nikon-image
nikon-image

Teknik Özellikler

TürAynasız
Objektif yuvasıNikon Z serisi objektif yuvası
Görüntü sensörüFX (tam çerçeve), CMOS, 35,9 mm x 23,9 mm
Toplam piksel46,89 milyon
Toz azaltma sistemiGörüntüden Toz Giderme özelliği referans verileri (Capture NX-D yazılımı gerekir); görüntü sensörü temizleme.
Etkin piksel sayısı45,7 milyon
Resim boyutu (piksel)FX (36 x 24) görüntü alanı, (B) 8256 x 5504 (45,4 milyon), (O) 6192 x 4128 (25,6 milyon), (K) 4128 x 2752 (11,4 milyon).
DX (24 x 16) görüntü alanı, (B) 5408 x 3600 (19,5 milyon), (O) 4048 x 2696 (10,9 milyon), (K) 2704 x 1800 (4,9 milyon).
5:4 (30x24) görüntü alanı, (B) 6880 x 5504 (37,9 milyon), (O) 5152 x 4120 (21,2 milyon), (K) 3440 x 2752 (9,5 milyon).
1 :1 (24 x 24) görüntü alanı, (B) 5504 x 5504 (30,3 milyon), (O) 4128 x 4128 (17,0 milyon), (K) 2752 x 2752 (7,6 milyon).
16:9 (36x20) görüntü alanı, (B) 8256 x 4640 (38,3 milyon), (O) 6192 x 3480 (21,5 milyon), (K) 4128 x 2320 (9,6 milyon).
Film kaydında çekilen fotoğraflar 3840 x 2160 : 3840 x 2160 çerçeve boyutuna sahiptir.
Film kaydında diğer çerçeve boyutlarında çekilen fotoğraflar: 1920 x 1080.
Depolama - Dosya biçimiNEF (RAW): 12 veya 14 bit (kayıpsız sıkıştırılmış, sıkıştırılmış veya sıkıştırılmamış); büyük, orta ve küçük boyutlar mevcuttur (orta ve küçük boyutlu görüntüler, kayıpsız sıkıştırma kullanılarak 12 bit derinlikte kaydedilir).
TIFF (RGB).
JPEG: İyi (yaklaşık 1:4), normal (yaklaşık 1:8) veya temel (yaklaşık 1:16) sıkıştırma ile JPEG-Baseline uyumlu; en uygun kalitede sıkıştırma kullanılabilir.
NEF (RAW)+JPEG: Hem NEF (RAW) hem de JPEG biçiminde kaydedilmiş tek bir fotoğraf.
Ek bilgiler

¹ 23 Ağustos 2018 tarihinde
² CIPA Standartlarına göre
³ Nikon RAW video ile uyumlu olması için Atomos Ninja V harici kayıt cihazları, donanım yazılımı güncellemesi de gerektirebilir. Daha fazla bilgi edinmek için lütfen Atomos web sitesini ziyaret edin.
⁴ Z 7 fotoğraf makinenizi 12 bitlik RAW video çıkışı için hazırlayın. RAW seçeneğini etkinleştirmek için, lütfen en son donanım yazılımı güncellemesini indirin ve ardından, fotoğraf makinenizi Nikon servis merkezine götürün. RAW etkinleştirme işlemi ücrete tabi olabilir. Bilgi için lütfen servis merkezine danışın.
En son donanım yazılımı sürümünü buradan indirebilirsiniz
Size en yakın Nikon servis merkezini buradan bulabilirsiniz
⁵ ProRes RAW, Apple Inc. tarafından 2018 yılında geliştirilmiş bir RAW video biçimidir.
⁶ Sony, ProGrade ve Lexar tarafından üretilen Tip B CFexpress kartlar desteklenir. Donanım yazılımı güncellemeleri ile gelecekte daha fazla kart markası desteği eklenecektir.

Bluetooth® marka adı ve logoları, Bluetooth SIG, Inc. kuruluşuna ait tescilli ticari markalardır ve bu markalar, Nikon ve Nikon'un Bağlı Kuruluşları tarafından lisans kapsamında kullanılmaktadır.
Wi-Fi® ve Wi-Fi Certified logosu, Wi-Fi Alliance®'ın tescilli ticari markalarıdır.
Tüm Nikon ticari markaları, Nikon Corporation'ın ticari markalarıdır.


Ürün kodu
Z 7 - VOA012BE
Z 7 24-70 f/4 Seti - VOA010K001
Z 7 FTZ Seti - VOA010K002
Z 7 24-70 f/4 Seti + 64 GB XQD - VOA010K006
Z 7 24-70 f/4 + FTZ Seti + 64 GB XQD - VOA010K008