Z 6

24,5 MPISO 100 ila 51.20012 FPS4K FİLM5 GHZ WI-FI®

Sizi heyecanlandırıyorsa yapın. Size ilham veriyorsa yaşayın.

nikon-image

Yemek ve yaşam tarzı fotoğrafçısı Dominique Cherry ile Nikon Z 6 ile ilgili ilk izlenimler

Sizin gözünüzden. Sizin sesinizle.

Fikirlerinizi gün yüzüne çıkarın. Çekim yapacak hızlı bir tam çerçeveli sensörünüz olduğunda iz bırakacak güce sahip olursunuz.

nikon-image
nikon-image

Sonuna kadar keskin

Odak düzlemi AF'ye sahip arkadan aydınlatmalı 24,5 MP'lik tam çerçeveli CMOS sensör, zengin ayrıntılarla bezenmiş ve jilet gibi keskin görüntüler yakalar.

nikon-image

Hızlıdan da öte

Çarpıcı EXPEED 6 görüntü işlemcisi, hem yüksek hem de düşük ISO değerlerinde düşük kumlanmaya sahip görüntüler ve çarpıcı dinamik aralık sunar.

nikon-image

Büyük objektif yuvası. Büyük etki.

55 mm'lik geniş objektif yuvası çapı sayesinde Z serisi fotoğraf makineniz içeriye daha fazla ışık alır. Objektif yuvası ile fotoğraf makinesinin tam çerçeveli görüntü sensörü arasında yalnızca 16 mm olması, sensöre daha fazla ışığın ulaşmasını sağlar.

Nikkor Z Noct S Line BK

Işıktan ilham aldı

Alacakaranlık mavilerinden çarpıcı gölgelere. Nikon Z serisi objektif yuvasına sahip objektiflerin güçlü optik tasarımıyla birleşen geniş objektif yuvası size ışığın büyüsüyle çalışma gücü verir.

ISO 100 ila 51.200. Karanlığın ardından bile ilham verici.

Gecenin 3'ünde çekilen şehir manzaralarından düşük ışıkta çekilen portrelere kadar karanlığın içindeki ayrıntıları yakalama özgürlüğüne sahipsiniz.

nikon-image
nikon-image

Tek bir adaptör. Sonsuz ilham kaynağı.

Z 6 fotoğraf makinenize takılan FTZ Objektif Yuvası Adaptörüyle F serisi objektif yuvasına sahip NIKKOR objektifleri kullanmakta özgürsünüz. Görüntü kalitesinde sıfır kayıp. VR olmayan objektifler de fotoğraf makinesi içi VR özelliği ile keskinliğin yeni seviyelerine ulaşacak.

Daha fazla bilgi
nikon-image

That look. That moment.

With Eye-Detection AF, your Nikon Z camera can lock onto your subject’s eye whether they’re alone or a face in a crowd. You select which eye to focus on via the multi-selector, and the camera maintains focus even if the eye is briefly obscured.

nikon-image

Serbestçe kurgulayın

Çerçevenin %90'ını kaplayan ultra geniş otomatik netleme (AF) kapsama alanıyla keskin görüntüler almaya devam edin. Nikon Z serisi objektif yuvasına sahip objektiflerin inanılmaz netleme gücüyle birleştiğinde çerçevenin kenarındaki konular bile kolayca algılanır. Ve dikey çekim inanılmaz şekilde hassastır.

nikon-image

Rahatça netleyin

AF sistemi hareketi anında algılar. Küçük veya hızlı hareket eden konular bile her türlü ışıkta mutlak hassasiyetle takip edilir. Hassas Hedef AF moduyla en küçük ayrıntılara odaklanabilirsiniz.

nikon-image

Işığın içine ilerleyin

-4 EV'ye kadar düşürülebilen pozlama ölçümü f/2'lik maksimum diyafram açıklığına sahip veya daha hızlı bir objektifle çekim yaparken kullanılabilir. Gölgedeki nüansı bulun. Tek ışık kaynağının ay ışığı olduğu anlarda bile ayrıntılara kilitlenin.

nikon-image

İfadeyi yakalayın

Akıllı Yüz Tanıma AF işlemcisi, yüzleri tanır ve yakalar. O bakış. O ifade. Hızlıca hareket etse bile konuyu yakalarsınız.

Kolay konu izleme

Bazen aynı anda pek çok şey olur. Bu nedenle, çerçevenizdeki hareketli konular arasında hızlı bir şekilde geçiş yapmak gerekir. Ya da netleme izlemeyi tam olarak bir konu üzerinde sabitlemek ve başka konulara yönelmemek gerekir. Otomatik alan AF modunda konu izlemeyi etkinleştirmek için fotoğraf makinesinin veya objektifin Fn düğmelerini özelleştirerek DSLR benzeri kullanımı deneyimleyin.

nikon-image

Zamanlama her şeydir

12 fps sürekli çekim. Aksiyonun içinde tam çerçeveli güzellikleri bulun.

nikon-image
nikon-image
nikon-image

Sabit

Fotoğraf makinesinin beş eksenli optik Titreşim Azaltma (VR) özelliği, beş yönde oluşan makine sarsıntısını telafi eder. Durağan görüntüler keskin. Videolar sarsıntısız.

nikon-image

Aksiyon

Sport Modu, olağanüstü hızlı aksiyon çekiminde veya pan yaparken kararlı bir vizör görüntüsü sağlar. Video çekiminde beş eksenli optik VR inanılmaz kararlı hareketli görüntüler sunmak üzere elektronik VR ile çalışır.

nikon-image

Beş duraklamanın avantajı

Fotoğraf makinesinin beş eksenli optik VR özelliği, normalde mümkün olandan beş duraklama kadar daha düşük deklanşör hızlarında çekim yapmanızı sağlar.² Makine sarsıntısının istenmeyen etkileri olmadan, ufukta kaybolan gün ışığında daha net fotoğraflar veya film sahneleri çekin.

Onu görebildiğinize göre yakalayabilirsiniz de

Serbestçe kurgulayın. Nikon’un gelişmiş 3.686 k noktalı elektronik vizörü, görüntünün akıcı kalmasını sağlar. Ultra parlak ve ultra keskin EVF, hiçbir şeyi çerçevenin dışında bırakmaz.

nikon-image

Sağlam

Asferik cam mercekler ve koruyucu kaplamalar parlama, yansımalar ve kirin görüşünüzü sınırlamasını önler. İster geceyi keşfe çıkmış ister parlak gün ışığı altında çekim yapıyor olun, her şeyi net göreceksiniz.

nikon-image

Keskin

Geniş ve net OLED EVF, renkleri doğal olarak üretir ve hareketi akıcı şekilde verir. Keskin ve kararlı görüntüler, hızlıca pan yaptığınızda veya odağı onaylamak için yakınlaştırdığınızda bile kompozisyonu güzel kılar.

nikon-image

Çok yönlü

EVF, görüntüleri ayarlar uygulandığında görünen halleriyle görüntüleyebilir veya optik vizördekine benzer doğal bir görüntü seçebilirsiniz. İki görünümde de kompozisyonu desteklemek için, önemli çekim bilgilerini üst üste bindirebilirsiniz.

nikon-image

Saf dışavurum

nikon-image

Büyüleyici aksiyon

30p kare hızında tam çerçeveli 4K/UHD filmler çekin. Zengin ayrıntılarla bezenmiş 120p'ye varan kare hızında Full HD filmlerle büyüleyici ağır çekimlere ulaşın. 4K veya Full HD film çekerken kolayca durağan kareler yakalayabilirsiniz.

nikon-image

Yüksek çözünürlük

6K'dan yüksek hızda örnekleme, muhteşem hassasiyet ve ayrıntıyla 4K filmlere olanak tanır. Hızlı EXPEED 6 görüntü işlemcisi; kumlanmadan, harelerden ve sahte renklerden bariz bir şekilde arındırılmış mükemmel netlikte dosyaları garantiler.

nikon-image

Mükemmel kontrol

Nikon Z serisi objektif yuvasına sahip parlak objektifler sessiz otomatik netleme ve göz alıcı bokeh efekti sunar. Bir sahneye manuel olarak kaydırmalı netleme yaparken fotoğraf makinesinin pikleme özelliğinden yardım alabilirsiniz.

nikon-image

Kararlı hareket

AF hızı ve AF izleme duyarlılığı film kaydederken ayarlanabilir. Nikon Z serisi objektif yuvasına sahip objektiflerin inanılmaz netleme gücü, zoom yaparken netleme gürültüsünün ve netleme kaydırmanın istenmeyen etkilerini azaltır.

nikon-image

10 bit N-Log

Karakter yaratın. Düzenleme ve renk geçişi için size maksimum görüntü kalitesi sağlayan 10 bit yüksek derinlikte kaydedin ve standart 8 bit bir kayıtla yapabileceğinizden 4 kat daha fazla bilgi alın. Temel renk geçişi telafisine sahip standart bir görüntüyü görmek için Görüntüleme Yardımını etkinleştirin.

nikon-image

Etkin D-Lighting

Işığı dengeleyin. Fotoğraf makinesinin Etkin D-Lighting özelliği, yüksek kontrastlı sahnelerde ışığı ve gölgeleri dengeler. Siz hazır olduğunuz anda harekete hazır olması gereken film çekimleri için mükemmel.

nikon-image

Zaman kodu çıkışı

Takipte kalın. Kare düşmeli veya kare düşmesiz biçimlerde zaman kodu kaydedin ve 10 bitlik HDMI ile çıkış verin. Z 6, Atomos Open Protokolü ile uyumludur: HDMI film kaydı başlangıcını/duruşunu harici kayıt cihazınız üzerinden eşitleyebilirsiniz. İsterseniz fotoğraf makinesi üzerinden de eşitleyebilirsiniz.

nikon-image

Fotoğraf makinesi RAW biçiminden ProRes RAW olarak dönüştürülmüş görüntüler kaydedin

Video çekiminde maksimum esneklik kazanın. Nikon Z 6, Atomos Ninja V gibi harici bir kayıt cihazına 12 bitlik bir RAW video akışı çıkışı sağlayabilir.³ ⁴ Video akışı ProRes RAW⁵ olarak kaydedildiğinden, derecelendirme sırasında maksimum esnekliğin yanı sıra aydınlık ve karanlık alanlarda çok daha fazla ayrıntı sağlar. Bu özellik, Nikon servis merkezinde etkinleştirilebilir.

nikon-image

Dayanmak için yapıldı

Hem sağlam hem de hafif magnezyum alaşım gövdesi ve kapsamlı hava yalıtımıyla bu fotoğraf makinesi her yere gider. Sağlam ve yüksek hassasiyetli deklanşör, 200.000 kez test edilmiştir.

nikon-image

Açı vermek için tasarlandı

Dik açılı LCD ekran, AF ve deklanşör işlevlerini dokunmatik kontroller üzerinden kullanmanıza olanak tanır. Yüksek çözünürlüklü ekran, fotoğrafları her türlü ışık altında incelemeyi kolaylaştırır.

nikon-image

Elde kullanım için tasarlandı

Bu fotoğraf makinesinin derin ve sağlam kavrama yüzeyi sanki elinizin bir parçasıymış gibi hissettirir. Onu elinizden bırakmak istemeyeceksiniz.

nikon-image

Kullanılmak için yapıldı

Tam istediğiniz yere yerleştirilmiş düğmeler ve kontrollerle her tepkiye alışmak çok kolaydır. Pozlamayı veya deklanşör hızını ayarlamak için hiç vaktiniz yok mu? Otomatik modu daima sizinle.

nikon-image

CFexpress ile iş akışını hızlandırın

Nikon Z 6 ve Z 7⁶, CFexpress Type B kart desteğine sahiptir. Muazzam yüksek yeniden yazma hızı ve fotoğraf makinesinden bilgisayara çarpıcı şekilde hızlı veri aktarımı avantajlarından yararlanın. Büyük dosyaların işlem yükünü hafifletin.

nikon-image

Akıllı cihaza bağlanın

SnapBridge ile akıllı cihazlara hızlıca bağlanmak için dahili Wi-Fi® ve Bluetooth® kullanın. JPEG'leri anında paylaşın. Uzaktan durağan görüntüler ve videolar çekin.

nikon-image

Bilgisayara bağlanın

JPEG ve RAW görüntüleri İstasyon modunda veya Erişim Noktası modunda kablosuz olarak akıcı şekilde aktarın. Daha uzun mesafelerde kablolu/kablosuz LAN erişimi için isteğe bağlı WT-7A kablosuz vericiyi kullanın.

nikon-image

Göz kamaştırın

Fotoğraf makinesinde göz alıcı 4K/UHD zaman aralıklı filmler üretin. Saatler süren bir yolculuğu kesintisiz şekilde yalnızca birkaç saniyede tamamlayın.

nikon-image

Dikkatleri çekin

Geceyi adımlarken canlı, net durağan görüntüler ve videolar çekin. İster durağan görüntüler ister video çekiyor olun, en düşük ışıkta mümkün olan en yüksek ayrıntıyı elde edeceksiniz.

nikon-image

Kolaylaştırın

Durağan görüntüler ve videolar için fotoğraf makinesinin 20 farklı kreatif efektini kullanabileceğiniz gibi, kendi efektlerinizi de ekleyebilir ve daha sonra kullanmak üzere kaydedebilirsiniz.

Technical Specifications

Ek bilgiler

¹ 23 Ağustos 2018 tarihinde
² CIPA Standartlarına göre
³ Nikon RAW video ile uyumlu olması için Atomos Ninja V harici kayıt cihazları, donanım yazılımı güncellemesi de gerektirebilir. Daha fazla bilgi edinmek için lütfen Atomos web sitesini ziyaret edin.
⁴ Z 6 fotoğraf makinenizi 12 bitlik RAW video çıkışı için hazırlayın. RAW seçeneğini etkinleştirmek için lütfen en son donanım yazılımı güncellemesini indirin ve ardından, fotoğraf makinenizi Nikon servis merkezine götürün. RAW etkinleştirme işlemi ücrete tabi olabilir. Bilgi için lütfen servis merkezine danışın.
En son donanım yazılımı sürümünü buradan indirebilirsiniz
Size en yakın Nikon servis merkezini buradan bulabilirsiniz
⁵ ProRes RAW, Apple Inc. tarafından 2018 yılında geliştirilmiş bir RAW video biçimidir.
⁶ Sony, ProGrade ve Lexar tarafından üretilen Tip B CFexpress kartlar desteklenir. Donanım yazılımı güncellemeleri ile gelecekte daha fazla kart markası desteği eklenecektir.

Bluetooth® marka adı ve logoları, Bluetooth SIG, Inc. kuruluşuna ait tescilli ticari markalardır ve bu markalar, Nikon ve Nikon'un Bağlı Kuruluşları tarafından lisans kapsamında kullanılmaktadır.
Wi-Fi® ve Wi-Fi Certified logosu, Wi-Fi Alliance®'ın tescilli ticari markalarıdır.
Tüm Nikon ticari markaları, Nikon Corporation'ın ticari markalarıdır.


Ürün kodu
Z 6 - VOA020AE
Z 6 24-70 f/4 Seti - VOA020K001